Testosteronreguluje funkcje płciowe w ciele mężczyzny, ma wpływ na popęd seksualny, nastrój, pewność siebie, ale również masę mięśniową oraz gęstość kości. Za pomocą odpowiednio stosowanej diety możemy na przykład zwiększyć poziom testosteronu we krwi. Dla wielu mężczyzn to ważne i nic w tym dziwnego, ponieważ jest to jeden z najważniejszych męskich hormonów, a więc to zupełnie normalne, że niekiedy należy się wspomóc dietą, aby poprawić jego ilość w organizmie. 😊😉

 

Zatem jakdieta może wpłynąć napoziom testosteronu? 🧐

 

  • Ważna jest ilość przyjmowanych kalorii.Obniżać poziom testosteronu może w szczególności dieta bardzo niskokaloryczna, z dużym deficytem energetycznym, stosowana przez dłuższy okres.
  • Wpływ na poziom męskich hormonów mają także węglowodany.Diety o zbyt niskiej podaży węglowodanów mogą prowadzić do podwyższenia poziomu hormonów stresu, co przekłada się na obniżenie testosteronu.
  • Niepożądanesą również diety skrajnie niskotłuszczowe. Spożycie kwasów jednonienasyconych (np. oliwa z oliwek, awokado, migdały) i nasyconych (np. olej kokosowy, masło) dodatnio koreluje z poziomem testosteronu. Należy w diecie zadbać szczególnie o te pierwsze.
  • W produkcji testosteronu swój udział mają w szczególności: witamina D, niacyna, antyoksydanty czy cynk. Ich niedobór może zaburzać wytwarzanie tego hormonu. Co więcej, dieta oparta o żywność gotową, typu fast-food, słodyczach czy produktach przetworzonych to prosta droga do powstawania otyłości i nadwagi, które także nie są sprzymierzeńcem wysokiego poziomu hormonów steroidowych.
  • Warto zadbać o prawidłowy poziomwitaminy D, najczęściej poprzez stosowanie suplementacji (szczególnie w okresie jesienno-zimowym). Niacynę dostarczyć można w mięsie, rybach, strączkach, orzechach i migdałach, a także drożdżach. W cynk obfitują przede wszystkim pestki i nasiona, kakao, strączki, owoce morza, wątróbka i siemię lniane. Antyoksydanty dostarczyć można wprowadzając do diety dużą ilość świeżych warzyw i owoców, szczególnie tych o intensywnych barwach.
  • Co ciekawe ważny jest takżepoziom tkanki tłuszczowej. Warto pamiętać, że za równo bardzo wysoki (nadwaga i otyłość) oraz skrajnie niski poziom tłuszczu w organizmie sprzyja obniżeniu wartości poziomu męskich hormonów!

 

Testosteron jest najważniejszym męskim hormonem płciowym,dlatego w trosce o zdrowie swojego mężczyzny podaruj mu ----> BON PODARUNKOWY <----,który możesz zakupić w mojej poradni 😊

 

Masz pytania?🧐 Skontaktuj się ze mną za pomocą FORMULARZA KONTAKTOWEGO /STRONY NA FACEBOOKU bądź TELEFONICZNIE.