mgr Zbigniew Kasprzyk

mgr Zbigniew Kasprzyk

tel. 501 471 825 Umów się online

Cukier nie osłodzi seksu

Zarówno nadmiar jak i niedobór węglowodanów (cukrów) w diecie oraz nieodpowiednia ich jakość mogą przyczyniać się do niekorzystnych zmian w masie i składzie ciała, a także prowadzić do zaburzeń metabolicznych sprzyjających zaburzeniom erekcji.

Z punktu widzenia zdrowia należy zadbać o właściwą jakość węglowodanów w diecie. W pożywieniu powinny dominować złożone formy cukrowców, jak: produkty wytwarzane z całego ziarna zbożowego (chleb razowy, kasze, płatki zbożowe), przetwory zawierające dodatek otrąb, a także surowe warzywa i owoce. Wartość energetyczna takiego pożywienia jest obniżona poprzez zawartość naturalnych, niestrawnych części (błonnik pokarmowy). Produkty te nie są tak łatwe do szybkiego pogryzienia i przełknięcia, przez co zmniejsza się tendencja do przejadania się. Potrawy przyrządzane z pełnego ziarna zawierają wiele składników mineralnych i witamin sprzyjających prawidłowemu funkcjonowaniu narządów płciowych. Produkty obfitujące w błonnik pokarmowy wywierają także korzystny wpływ na sam metabolizm . Warunkują bowiem powolne uwalnianie i przenikanie glukozy do krwi co nie powoduje skoku insulinowego i zakłócania przemian kwasów tłuszczowych.

Szczególnie niewskazana jest dieta ze zwiększoną zawartością węglowodanów prostych i wysoko przetworzonych jak cukier, słodycze, białe pieczywo, słodzone napoje. Zawarty w tych produktach szybko wchłanialny cukier przyczynia się do licznych zaburzeń w gospodarce tłuszczowej i węglowodanowej prowadząc w efekcie do przyspieszenia zmian miażdżycowych w naczyniach krwionośnych i związanych z nimi zaburzeń erekcji.

autor: dr Dariusz Szukała

źródło: fitdietetyk.pl

Przeczytaj inne porady z tej kategorii

Posterydowe zaburzenia potencji

Stosowanie w nieuzasadnionych przypadkach leków z grupy środków anaboliczno-androgennych (doping) może prowadzić do rozwoju zaburzeń seksualnych, szczególnie impotencji.

czytaj więcej

Używki osłabiają potencję

Uzależniania od alkoholu, narkotyków i nikotyny należą do najczęściej spotykanych przyczyn zaburzeń seksualnych. Biorąc pod uwagę ich powszechność i wieloletni przebieg (często od młodego wieku) ...

czytaj więcej
:red_circle: Zbigniew Kasprzyk
POKAŻ